Komodity - obchodování na burze
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action

Goto down

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action Empty Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action

Příspěvek  Administrator Tue Nov 25, 2008 11:43 am

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action Abc10

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action 2013

V minulých článcích jsme si pověděli, že existují různé metody technické analýzy jak se dá obchodovat, pomocí různých indikátorů, oscilátorů. Já patřím mezi zastánce price action (obchodování na základě ceny), proto bych rád vylíčil jeden hodně úspěšný pattern spadající právě do skupiny price action.

Jedná se o pattern zvaný Role Reversal. Opět bych rád zdůraznil, že patterny spadající do oblasti Price Action jsou ověřeny dlouhými léty a objevovaly se na trzích i v dobách, kdy se rodili na svět vaši dědečkové a babičky, myslíte si tedy, že hrozí jejich zmizený v brzkých dobách ? Já tedy rozhodně ne. Vraťme se tedy k patternu Role Reversal a jeho stručné charakteristice:

Na to, abychom pattern v trhu našli není třeba koukat na žádný indikátor, důležité je pozorovat pouze cenový graf.

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action 2014

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action Paakla12

Na obrázku můžeme vidět jasně nastolený downtrend (klesající trend), proto by naším cílem mělo být vyhledávat patterny obchodované do trendu a tím je právě Role Reversal.

Podstata je jednoduchá, trh směřuje určitým směrem, v našem případě směrem dolů, vyčkáme kdy trh začne vytvářet korekci (dočasný odKlon směrem vzhůru), zde si zakreslíme vodorovnou čáru. Pokud trh začne opět padat, protne naši linku a opět vytvoří korekci směrem vzhůru tak vyčkávám zda dorazí k naší vodorovné čáře a u ní vstupujeme na první červené (shortové) svíci.

Princip je velice jednoduchý, působí až banálně, ale pamatujte si, že v tradingu fungují hlavně jednoduché věci a jedině jednoduchý a nekomplikovaný přístup má šanci na úspěch.

Pro lepší názornost ještě jeden obrázek s naším patternem.

Role Reversal - léty ověřený pattern spadající do Price Action Paakla11

Na druhém obrázku můžeme vidět naprosto stejnou situaci, jen s tím rozdílem, že nyní spekulujeme na růst, protože je jasně nastolen UP trend.

Trh šel směrem vzhůru, vyčkali jsme si na okamžik kdy dočasně začal padat dolů (zde zakreslíme žlutou čáru). Trh se po čase z dočasného padání "vyléčil" a navrátil se do růstového trendu, překročil naši žlutou čáru směrem vzhůru a po časem se opět rozhodl, že začne dočasně padat. Nyní při jeho dočasném padání jsme vyčkávali na moment, kdy se trh dotkne zezhora naší žluté linky a vstoupíme na první zelené (longové svíci).

Nutno uznat, že rčení "Trend is your friend" je opravdu pravdivé a vstupovat do rozjetého trendu se opravdu vyplácí. Tyto dva obchody vydělaly neskutečných 790$ a 1100$, za pár minut práce. A co je ještě lepší - u každého obchodu byl stanovem maximální risk 100$, čili Risk Reward Ratio činilo u prvního obchodu 1 ku 7,9 a u druhého 1 ku 11. Selským rozumem si jistě dokážete představit, že díky tak vysokému RRR nám stačí opravdu velice nízká pravděpodobnost, že obchod výjde, abychom byli v konečném důsledku profitabilními obchodníky.

Tento pattern má velice dobrou četnost. Za poslední měsíc obchodování jsem na něj narazil zhruba 100x.

Zdá se vám patern složitý ? Nelekněte se, je to něco podobného jako řízení auta, ze začátku to člověku, pravda moc nejde, ale postupem času se zlepšuje a zlepšuje a dovede rozpoznat pattern RR (rolereversal) s velkou lehkostí.

PS: Tento pattern také obchoduji na svém hlavním obchodním účtě, specializuji se ale spíše na pattern Double Top/Bottom, který jste měli možnost si prohlédnout v předchozích článcích. Tento pattern je možná pro začátečníka jednoduchší na rozpoznání než pattern RoleReversal, proto jsem se rozhodl věnovat mu dostatečnou pozornost, snažil jsem se maximálně shrnout pravidla pro obchodování Double Top/Bottom tak, jak jej obchoduji já, tyto detailní informace sděluji ve svém digitálním semináři.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

https://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru