Komodity - obchodování na burze
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papertrading, Obchodní platforma

Goto down

Papertrading, Obchodní platforma Empty Papertrading, Obchodní platforma

Příspěvek  Administrator Thu Nov 27, 2008 6:11 am

Papertrading, Obchodní platforma 8110

Papertrading, Obchodní platforma 7610

Papertrading je obdoba backtestu, ale dle mého názoru o mnoho důležitější než backtest.

Teoreticky by se dal backtest přeskočit, ale papertrading rozhodně přeskočit nemůžete.
Vřele ale doporučuji dělat jak backtest tak i papertrading.

Co je to papertrading ?

Papertrading je opět test naši obchodní strategie, nyní však ne na historických datech, ale na datech reálných.
Přímo ve stejný čas jak obchodují obchodníci na burze se živými penězi sedíte před svým PC, pozorujete jak se hýbe graf a jakmile příjde signál tak si jej opět zapíšete do deníku. Zde začíná již trochu zapracovávat psychika. Ve fázi backtestu totiž vidíte svoji formaci, pomocí tlačítek na klávesnici si posunute graf tak jak se pohyboval, jenže u papertradingu, který je velice blízký live obchodování už po vstupu koukáte jak se svíčky hezky vykreslují, chvíli jdou vašim směrem, pak proti vám a teprve tehdy se ukáže zda si dokážete počkat na svůj předem, z backtestu danný, výstup. Samozřejmě oproti live obchodování to je ještě slabý odvar.

Papertrading vidím jako naprostou nutnost, nikdo kdo to myslí s tradingem vážně by neměl tuto etapu přeskočit.

Jak je to s programy ?

Pamatujete si jak jsem vám povídal ve článku "backtest" o programu pro vykreslování grafů ? Lze použít ten samý program, jen nyní je třeba najít poskytovatele reálných nezpožděných dat. V případě, že obchodujete LIVE (s reálnými penězi a máte účet u brokera) tak vám broker tyto data poskytuje zdarma. Ve fázi papertradingu je to o něco horší.
Pokusil jsme se nalézt nejvýhodnější a nejlevnější variantu.
Jedná se opět o program, který jsem zmínil v minulém článku (cca 20$/měs.) a demo platformu jednoho brokera (30-ti denní platforma). Po zapnutí platformy (co je to platforma si vysvětlíme v dalším článku) si spustíte váš program a data trhů se do ní načtou. Program na zobrazování grafů je vzhledem ke své nízké ceně opravu dobrý. Nabízí spoustu funkcí, dají se zde zobrazovat časové grafy, volume grafy, RB grafy, aplikovat na ně nejrůznější indikátory, oscilátory, TL, zobrazuje automaticky pivoty ( o těch později).

V případě, že by jste chtěli začít obchodovat na živo s reálnými penězi což věřím, že určitě máte v plánu tak stačí jenom nafundovat účet u brokera a budete obchodovat stejně jako doteď, stejná platforma a stejný program. Kombinaci tohoto programu a této platformy využívám taky, jedná se o platformu brokera, se kterým mám dobré zkušenosti, nabízí levné komise (5$ za obchod) a levný margin (na všechny e-mini trhy 500$/kontrakt

Před časem jsem narazil ještě na jednu možnost, jedná se o uplně jiný program, načítají se do něj reálné data v reálný čas a částka, kterou mě program stál je 0Kč. Ovšem můj broker tento program nepodporuje, proto pro live obchodování tento program nejlepší není. Určitě ale pro nováčka skvělá možnost jak si zadarmo sledovat živá data z trhů, na které může aplikovat nejrůznější strategie.
Musím upozornit, že nevím jak dlouho bude fungovat možnost zdarma používat tento program.

Přehled těchto programů, odkazy kde se dají stáhnout, případně objednat, informace o tom jak program zprovoznit a jak používat základní funkce naleznete mimo jiné i v digitálním semináři. Jenom opakuji, že digitální seminář je účelný hlavně pro strategii Double Top/Bottom, přidané informace o programech, platformách a historických datech jsou pouze jako jakýsi bonus zdarma. Nejsem programátor ani extra technicky založený typ, jsem ale profitabilní trader a mým cílem je snaha vás úspěšně naučit obchodovat Price Action.

Papertrading, Obchodní platforma 7810

Na tomto obrázku můžete vidět jak pomoci analýzy MFE vidím celkovou úspěšnost a jak s přibývajícím ticky úspěšnost klesá, např. PT10 tick (na trhu TF dělá 100$) měl úspěšnost 80%, tak PT 40 tick (na trhu TF dělá 400$) měl úspěnost o dhodně menší rovných 38%. Vidíte ? nikdy nepodceňujte analýzu MFE pokud chcete vystupovat z trhu na základě PT.

Papertrading, Obchodní platforma 7910

Na tomto obrázku můžete zase vidět křívku Equity (vývoj účtu zobrazený v grafu)za období 3 měsíce, celkem 60 obchodů, zisk zhruba 8000$/1 kontrakt.

Věřím, že všem je již jasné o co v backtestu a papertradingu jde, jde hlavně o to si pořádně "prověřit" svůj zvolený pattern a vykoumat, kdy se vypláci do něj vstupovat, vhodně nastavit SL a určit, který způsob výstupů je nejvhodnější. Toto děláme pomocí obchodního deníku, který si můžeme například vést v MS Excel.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

https://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru